Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!


Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 11 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai p... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop
 

Dan Tîrniceru Ifrim

USR Darabani cere mai multă transparență Primăriei și instituțiilor subordonate DOCUMENT

Miercuri, 24 Martie, 2021

Consilierul Local Dan Tîrniceru-Ifrim a depus în 19 martie la Registratura Primăriei Darabani proiectul de hotărâre, sperând să fie introdus pe ordinea de zi a ședinței ordinare de Consiliu Local din data de 25 martie a.c. Reprezentanții formațiunii politice, condusă la Darabani de avocatul Ciprian Grigoraș, vor să oblige Primăria Darabani să înființeze pe pagina proprie de internet, un meniu special numit ”TRANSPARENTA INSTITUTIONALA”, unde ar urma să fie ...  continuare »

Fara comentarii »

Tîrniceru iese din nou la atac: ”Foarte mulți colegi și-au dorit să vin în sac…” VIDEO

Duminica, 01 Noiembrie, 2020

”Sper că nu mi-ați tăiat microfonul, cum v-ați dorit să vin de la Covid în sac. Sunt persoane de față care au sunat când eram la spital să nu falsific testul...Foarte mulți colegi și-au dorit să vin în sac, deci decedat. Vă mulțumesc frumos pentru ceea ce mi-ați făcut în campania electorală: v-ați legat de mine, de familie și de copil. Felicit viceprimarul, dar sper să nu aibă Darabaniul soarta Sănătății Darabani” a spus Dan Tîrniceru-Ifrim. ...  continuare »

Fara comentarii »

Tîrniceru s-a ținut de cuvânt. A donat 10 televizoare și echipament medical Spitalului Județean FOTO EXCLUSIV

Joi, 01 Octombrie, 2020

Politicianul dărăbănean a oferit flori personalului sanitar care l-a îngrijit timp de 10 zile cât a fost internat cu diagnosticul de infecție Covid-19. ”Sperăm să ne revedem și cu alte ocazii, nu doar datorită problemelor de sănătate” i-a transmis lui Tîrniceru dr. Anca Rusu. ”Un gest mic pentru un necesar așa mare. Sper să nu fiu primul, dar nici ultimul care face acest gest” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dan Tîrniceru-Ifrim. Șefa Secției de Adulți, ...  continuare »

Fara comentarii »

Dan Tîrniceru-Ifrim: ”Am votat pentru o Primărie transparentă…” GALERIE FOTO

Duminica, 27 Septembrie, 2020

Candidatul Alianței USR-PLUS la Primăria Darabani, Dan Tîrniceru-Ifrim, a votat la prânz la secția nr. 114 din incinta Școlii Gimnaziale ”Leon Dănăilă”. ”Am votat pentru o Primărie transparentă, o Primărie în slujba cetățeanului orașului Darabani, nicidecum cetățeanul să fie în slujba Primăriei, ci Primăria trebuie să fie în slujba cetățeanului” a declarat la ieșirea de la urne pentru Daraban ...  continuare »

Fara comentarii »

EXCLUSIV Dan Tîrniceru-Ifrim: ”Acum m-am convins de existența coronavirusului”

Sambata, 19 Septembrie, 2020

Consilierul local dărăbănean se simte, în general, bine, iar pulsul îi crește mai mult după contrele politice din mediul online, și nu datorită virusului pe care l-a contactat. ”Dacă nu m-aș enerva din cauza politicii, ar fi și mai bine. De s-ar termina odată campania asta. Dumnezeu nu-ți dă mai mult decât poți duce și meriți. Este o încercare de la Dumnezeu. Decizia rămâne a cetățeanului dacă mă votează sau nu. Dacă nu vor crede minciunile altora și ...  continuare »

Fara comentarii »

2000 de măști de protecție donate unităților de învățământ din Darabani. Se pregătesc alte 1000

Marti, 08 Septembrie, 2020

1000 de măști de protecție au fost donate Școlii Gimnaziale ”Leon Dănăilă”, în timp ce 1000 au ajuns la Liceul ”Dimitrie Cantemir” din localitate. Dan Tîrniceru-Ifrim, candidatul Alianței USR-Plus la Primăria Darabani, este autorul donațiilor, care precizează că gestul său nu are, însă, conotații electorale.   Consilierul local a mai comandat 1000 de măști de protecție care vor fi împărțite școlilor din Bajura, Teioas ...  continuare »

Fara comentarii »

USR-PLUS și-a lansat candidatul SURPRIZĂ la Primărie ”Vreau un altfel de Darabani” FOTO

Miercuri, 29 Iulie, 2020

Chestionat în legătură cu plusurile formațiunii politice la care a aderat, după ce a renunțat la ALDE, Tîrniceru mizează pe tinerețea membrilor USR și pe faptul că va avea o mai mare libertate la acest partid : ”Nu văd să aibă în plus, cred că e o echipă mai tânără și poate am altfel de oameni cu care pot lucra. Îmi dau voie să-mi fac eu lista de consilieri” a mai precizat Tîrniceru pentru ziarul online al orașului Darabani, candidatul la Primărie ...  continuare »

Fara comentarii »

INDEPENDENTUL DARABANI câștigă a doua Cupă de iarnă GALERIE FOTO

Duminica, 23 Februarie, 2020

”Rossonerii” patronați de consilierul local Dan Tîrniceru-Ifrim s-au impus de două ori în fața Unirii Curtești (6-1 în grupe și 5-1 în finală), au depășit FC Sulița cu 5-4 și Rapid Ungureni cu 7-3 în semifinală. ”Suntem singura echipă din județ care a câștigat de două ori consecutiv Cupa de iarnă”, ne-a spus foarte mândru, finanțatorul echipei. ”Un turneu reușit în condiții foarte bune, la Darabani. Independentul a fost, de departe, echipa mai ...  continuare »

Fara comentarii »

EXCLUSIV Dan Tîrniceru-Ifrim va candida la Primăria Darabani. VEZI din partea cărui partid

Sambata, 15 Februarie, 2020

Dan Tîrniceru-Ifrim s-a înscris în ALDE în 13 februarie a.c.. ”Nu sunt un dansator, ci un virtuoz” este replica pe care Tîrniceru i-a dat-o lui Florin Țurcanu, în momentul în care șeful ALDE i-a propus să candideze la Primăria Darabani. ”Este consilier independent, la al treilea mandat (n.r.-al doilea), are experiență în administrația locală. Și-a arătat disponibilitatea, își dorește să candideze pentru funcția de primar al orașului Darabani. Va face ...  continuare »

Fara comentarii »

DERBY LIGA a IV-a Pe Mecanex, ca la Rovine ”Măcelarilor…N-am venit la abator aici!” GALERIE FOTO

Duminica, 20 Octombrie, 2019

Gazdele au deschis scorul după numai 3 minute de joc, dintr-o poziție suspectă de offsaid, în care Vespazian Colban deviază norocos un balon care lovește bara înainte de a intra în plasă, din centrarea lui Alexandru Ghiviziu. Botoșănenii joacă dur, la intimidare, și Cosmin Curtean este scos din joc în minutul 7. Centralul Denis Crețu, foarte arogant, a considerat că nu e cazul să acorde nici măcar cartonaș galben. Dărăbănenii, care domină tribuna, iau foc: ...  continuare »

Fara comentarii »

Scor de tenis înregistrat de Independentul Darabani la Curtești GALERIE FOTO

Duminica, 06 Octombrie, 2019

Vreme câinoasă la Curtești, ploaie măruntă rece și un teren mic și înclinat, foarte greu, dar drumul spre fotbalul mare trece pe aici. Dărăbănenii au controlat partida încă din start, Adrian Ghiorghiciuc dând start rafalelor la poarta lui Alin Hegheș. Răzvan Cărăbuș, singur cu portarul, Răzvan Halaicu, Sebi Gucianu, Alexandru Stancoschi și Sebastian Ștefănică, cu capul, trec pe lângă deschiderea scorului, dar mingea pare că o ia tot timpul la vale, ...  continuare »

Fara comentarii »

Independentul Darabani obține prima victorie în Liga a IV-a GALERIE FOTO

Duminica, 25 August, 2019

Nici nu apucaseră să se prăjească bine micii pe grătarele de lângă terenul echipei AS 2000 Bucecea, că gazdele au și marcat primul gol al partidei în min. 7 prin Alex Ciobanu , după o nesincronizare în apărarea dărăbăneană. Se părea că se va repeta scenariul de coșmar de la Trușești, dar Adrian Ghiorghiciuc nu a fost de aceeași părere. Fotbalistul pentru care antrenorul Ovidiu Ștefănucă folosește apelativul ”Profesorul” marchează un gol de generic ...  continuare »

Fara comentarii »

Visul Sănătatea spulberat, rămânem ”independenți” și cu…o nouă echipă de fotbal a orașului GALERIE FOTO

Vineri, 16 August, 2019

ACS Sporting Darabani va debuta în 1 septembrie pe teren propriu cu Nord Star Pomârla, în aceeași zi în care Independentul va da piept cu Flacăra Flămânzi. Așadar vom avea parte de un cuplaj pe Stadionul Orășenesc, și poate mai mulți spectatori decât la…Sănătatea-Oțelul Galați. Dumitru Dănilă nu a putut fi contactat telefonic pentru a ne oferi mai multe informații despre Sporting, dar trebuie să-i mulțumim pentru că datorită lui am putut visa frumos în ...  continuare »

Fara comentarii »

INDEPENDENTUL DARABANI a obținut un punct la Dumbrăvița și a promovat în Liga a IV-a GALERIE FOTO

Duminica, 05 Mai, 2019

Partida a fost una peste nivelul Ligii a V-a din Botoșani. Încă din start, cele două echipe și-au creat ocazii clare de gol, dar echipa antrenată de Ovidiu Ștefănucă și Cosmin Ștefănucî reușește apoi să pună stăpânire pe joc. În minutul 12, la o greșeală în lanț a fundașilor gazdelor, mingea care țopăie prin careu este reluată în plasă de Florin Cojocariu și se părea că vom asista la un galop de sănătate al oaspeților. Dar am avut parte de o ...  continuare »

Fara comentarii »

TIKI-TAKA DARABANI Independentul a câștigat Cupa de iarnă! GALERIE FOTO

Duminica, 17 Februarie, 2019

Cu un Fernando Hrimiuc cu reflexe extraordinare între buturi, Ionuț Lupu imperial în apărare, Cosmin Ștefănucî determinat la închidere și un atac devastator: Adrian Stîncă-Răzvan Halaicu, dărăbănenii au ocupat, în final, prima poziție la Cupa de iarnă. Nu fără emoții. Finanțatorul echipei, Dan Tîrniceru-Ifrim, a trecut de la agonie la extaz. Pe omul de afaceri dărăbănean l-au trecut toate transpirațiile în momentul în care echipa sa a pierdut în ...  continuare »

Fara comentarii »

Poza saptamanii

Copii adorabili, momente emoționante la Teioasa Trail.

Sondaj
Credeți că după alegerile de anul acesta, dărăbănenii vor trăi mai bine?

   
   
   
   

Slideshow
Stiri nationale si internationale
Clipul saptamanii
Toate drepturile rezervate | Orice reproducere partiala sau integrala a continutului acestui site(fotografii sau texte) se pedepseste conform legilor in vigoare