Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Val Guraliuc
Primarul luat la rost pe TeleM cu decontarea navetei profesorilor. Arosoaie a promis apoi ca luna aceasta cadrele didactice isi vor primi banii
Duminica, 23 Februarie, 2014
O profesoară de biologie a Liceului „Dimitrie Cantemir” din Darabani a intervenit în direct în cadrul emisiunii „Dialog deschis” de la TeleM şi l-a întrebat pe primarul Corneliu Aroşoaie de ce nu a mai primit contravaloarea navetei de la Botoşani la Darabani din luna noiembrie a anului trecut. Chiar dacă iniţial Aroşoaie a spus că acest lucru nu este posibil, contactat ulterior de Darabaneni.ro, primarul a precizat că a fost vorba de „o problemă mai ... continuare »
Planuri „pe sticla” pentru darabaneni: apa si asfaltare in Bajura si Teioasa, trotuare, teren de sport, reabilitare Casa de Cultura si... capela
Duminica, 23 Februarie, 2014
Edilul şef al urbei a spus că secţia exterioară a Spitalului „Mavromati” de la Darabani este cea mai profitabilă din judeţ, fiind „micuţă şi cochetă şi cu specialişti foarte buni”. „Sunt 4 medici şi sunt 2 medici care fac naveta şi la Dorohoi şi activează şi la noi ca medici încadraţi la dr. Campanu, avem laborator, avem radiolog, tot ceea ce trebuie ca un spital transformat în secţie să funcţioneze la parametri normali” i-a spus Corneliu ... continuare »
Viitorul Darabani a câștigat Cupa României din regiunea Nord-Est, dar marele învingător este delegatul echipei, Costel Nechifor, care, surprinzător, și-a făcut apariția la meci, direct de la București. Acesta a stat pe banca dărăbănenilor o bună parte din prima repriză a meciului

Dărăbănenii se pot mândri cu încă un academician ”Gândul și sufletul meu se leagă…”