Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 11 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai p... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop

CS Darabani, victorie pe burta. Vant si… ploaie de invective la delegatul Sportivului Trusesti FOTO & VIDEO

Dărăbănenii s-au crezut dinainte cîştigători în meciul cu Sportivului Truşeşti, dar au învins foarte greu (scor 2-1), după ce au ratat cât pentru un întreg campionat. Delegatul oaspeţilor, Dumitru Ciomaga, şi-a pierdut cumpătul şi a vrut să-şi retragă echipa de pe teren, împroşcându-i cu o ploaie de invective pe arbitri, principala sa ţintă fiind tuşierul Sava „Boteanu” Turceac.

Pe un vânt năprasnic, partida de fotbal dintre CS Darabani şi Sportivul Truşeşti a început cu aproximativ 20 de minute de întârziere, dar a avut ritm încă din start, când Ionuţ Galan reia din vole un balon în careul dărăbănenilor, iar de cealaltă parte Costel Dobrincu încearcă o execuţie spectaculoasă din foarfecă. Acelaşi Galan îi disperă pe oficialii oaspeţilor, când finalizează defectuos. După 10 minute de joc, Dumitru Grosu reuşeşte deschiderea scorului, după ce profită de degringolada din apărarea oaspeţilor. Deciziile arbitrilor îi enervează la culme pe oficialii Sportivului Truşeşti, iar în minutul 23, delegatul Ciomaga îi transmite unui jucător să scoată echipa de pe teren dacă „fluieraşii” îi dezavantajează în continuare. După jumătate de oră de joc, dărăbănenii încep să se întreacă în ratări. Adrian Stîncă dă tonul, Mihai Vatavu trimite şi el pe lângă poarta lui Gabriel Musteaţă, iar Marius Moga a uitat că a jucat atacant când s-a trezit cu balonul la picior în faţa goalkeeperului Musteaţă. Ocaziile se răzbună şi Ionuţ Galan profită de o nesincronizare în apărarea dărăbănenilor, egalând scorul în ultimul minut din prima repriză.

Vatavu a irosit un penalti

Costel Dobrincu îi aduce în pragul disperării pe suporterii dărăbăneni, ratând două ocazii monumentale. La pauză mai erau în tribunele Stadionului Orăşenesc fix 7 spectatori. Antrenorul Ion Gucianu îi introduce în teren pe Emanuel Bujor şi Iulian Florea, dărăbănenii încep al doilea mitan decişi să tranşeze meciul în favoarea lor, dar Dobrincu îşi mai trece în cont o ratare uriaşă. De partea cealaltă, oaspeţii le dau fiori dărăbănenilor când izbesc bara transversală a porţii lui Alin Andruş, iar Cristian Rotariu îşi pune mâinile în cap după ce şutul său ocoleşte cadrul porţii dărăbănenilor. În minutul 65, este rândul lui Bujor să rateze, iar Ştefan Andrii îl imită la cealaltă poartă. În minutul 72, centralul Lucian Agavriloie indică punctul cu var după ce un dărăbănean este faultat în interiorul suprafeţei de pedeapsă, Dumitru Ciomaga protestează vehement, dar delegatul oaspeţilor exultă când Mihai Vatavu trimite peste poarta lui Musteaţă.

Limbaj de Ciomag(a)

Inamicul numărul unu al lui Ciomaga este tuşierul Sava Turceac, dar nici observatorul Nicolaie Cucuveică (foto dreapta, cu spatele) nu a scăpat de reproşurile delegatului nervos. „Eşti prost, lasă-te de arbitraj, Boteanu!” şi-a început tirul Ciomaga. Probabil că arbitrul Costel Boteanu a sughiţat la partida FC Păltiniş-FC Mihălăşeni (5-0). Dumitru Ciomaga a explodat în momentul în care Mihai Vatavu a ţâşnit printre fundaşii oaspeţilor şi a marcat golul victoriei dărăbănenilor, cu 5 minute înainte de final. Delegatul din Truşeşti i-a împroşcat cu o ploaie de invective pe „fluieraşi”, a pătruns în teren şi le-a cerut jucătorilor săi să părăsească suprafaţa de joc. Oficialul a văzut un offsaid de 4 metri la golul lui Vatavu. „Facem 110 km să-şi bată joc de noi nişte câ..c..şi de la Dorohoi...” a tunat Ciomaga. Jucătorii săi nu au părăsit terenul şi au pierdut doar cu 2-1 în faţa dărăbănenilor, scutindu-l pe Ciomaga de o amendă de cel puţin 300 de lei la AJF, pentru scoaterea echipei de pe teren. CS Darabani s-a impus la limită, dar nu are nici o şansă miercuri, începând cu orele 17:00, la liderul Luceafărul Mihai Eminescu, dacă va juca la fel.

Click pe prima fotografie pentru a viziona Galeria foto

Te-ar mai putea interesa si:  CS DarabaniDumitru CiomagaSportivul TrusestiSava TurceacLucian Agavriloie
6:02 pm , 14 Aprilie, 2013

Postarea comentariilor presupune implicit crearea unui cont de facebook. Sunt interzise postarile multiple ale aceluiasi mesaj (spam) si orice forma de reclama in cadrul comentariilor. Nu sunt permise mesajele cu tenta antisociala, cu caracter xenofob sau rasist, mesajele obscene si injuriile. Va rugam nu deviati de la subiect, nu lansati atacuri la persoana autorului (autorilor) articolelor sau injurii la adresa cititorilor care comenteaza. Sunt interzise comentariile care incita la actiuni ilegale, precum si cele care contin amenintari sau violeaza intimitatea si viata privata a cuiva. Utilizatorul este singurul responsabil de continutul mesajelor si isi asuma consecintele in cazul unor actiuni in justitie. Administratorul acestui site isi rezerva dreptul de a radia comentariile care nu respecta regulile de mai sus si de a restrictiona accesul utilizatorului respectiv pe site. Publicatia Darabaneni.ro nu raspunde pentru opiniile postate in cadrul comentariilor, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.