Vremea
Calendar Ortodox
Carte de Oaspeti

Daca doriti sa va spuneti parerea despre acest site, despre continutul sau, sau despre un subiect care va preocupa, nu ezitati sa ne lasati un mesaj in cartea de oaspeti!

Editorial
În 17 iulie Darabaneni.ro a împlinit 6 ani cu bune şi cu rele. Orice drum are un început, dar şi un sfârşit. Dumnevoastră, cititorii, dar mai ales Dumnezeu ne va îndruma calea în continuare. Tânăr și entuziast fiind, ai puterea și ne... Darabaneni.ro…Cui mai folosesc astăzi?
" href="social/6-ani-de-darabaneni-roa-cui-mai-folosesc-astazi/">continuare
Horoscop

Dumitru Dănilă

ACS Sănătatea a terminat turul campionatului pe locul XI ”Este ok…Habar nu am avut cu ce se mănâncă”

Duminica, 03 Decembrie, 2017

”Per ansamblu este ok, cu toate că am pierdut cel puțin 4 puncte aiurea. A fost foarte greu. Habar nu am avut cu ce se mănâncă. Nici nu am avut de la cine să învățăm. Acum am acumulat ceva experiență” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, care contrazice în totalitate ”gurile rele” care spun că s-ar trage obloanele la Sănătatea. ”Este exclus acest lucru, după ce ne-am chinuit atât” a precizat președintele asociației sportive. ...  continuare »

Fara comentarii »

Stadionul Orășenesc, omologat pentru Liga a 3-a. VEZI condițiile impuse de FRF FOTO

Miercuri, 26 Iulie, 2017

Duras a fost mulțumit de condițiile pe care le-a găsit la Stadionul Orășenesc din Darabani, despre care a spus că ar fi chiar și peste unele echipe din eșalonul secund. În schimb dărăbănenii au termen până în 22 august de a amenaja un sector separat pentru suporterii oaspeți care vor sosi la Darabani, iar aceștia trebuie să intre pe stadion pe o cale de acces separată de restul spectatorilor, cel mai probabil aceasta urmând să fie pe lângă vechile vestiare ...  continuare »

Fara comentarii »

Grumezescu revine la Sănătatea. Suspansul continuă pe banca tehnică

Miercuri, 19 Iulie, 2017

Robert Grumezescu a jucat anul trecut un meci oficial pentru CS Sănătatea Darabani și chiar a marcat un gol împotriva Europei Hilișeu, dar ulterior a plecat în Liga a II-a la ACS Berceni pentru care a marcat două goluri, apoi la Foresta Suceava, ambele echipe dând chix pe a doua scenă a fotbalului românesc. La fel ca SC Bacău la care a jucat Grumezescu, ca să nu mai vorbim de Unirea Urziceni, care este deja istorie. Cert este că Grumezescu a fost până acum un ...  continuare »

Fara comentarii »

EPOPEEA fotbalului dărăbănean s-a scris la Oneşti GALERIE FOTO&VIDEO

Duminica, 25 Iunie, 2017

Visul microbiştilor dărăbăneni a devenit realitate, la Oneşti. ACS Sănătatea Darabani s-a calificat eroic în Liga a 3-a, iar preşedintele echipei, Dumitru Dănilă, a spus că cel mai nordic oraş al României ar trebui să stea 5-6 ani pe a treia scenă a fotbalului românesc…apoi în Liga a 2-a? Un vis din care nu am vrea să ne mai trezim. Dar trebuie, pentru că acum avem nevoie de un buget mai mare, modernizarea bazei sportive şi transferuri la echipă. ...  continuare »

Fara comentarii »

BARAJ LIGA a 3-a ZIUA Z a fotbalului dărăbănean LUPTAȚI!

Sambata, 24 Iunie, 2017

Dărăbănenii au ajuns vineri seară la Onești și s-au cazat la Hotelul Parc. ”Toată lumea este ok, sunt mulțumit că am fost feriți de accidentări, jucătorii au moralul ridicat, suntem pregătiți pentru a promova în  Liga a 3-a!” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, președintele ACS Sănătatea Darabani. ”Am în această echipă câțiva jucători care mi-au fost elevi și îmi doresc ca elevii să-și depășească profesorul” ne-a ...  continuare »

Fara comentarii »

Autocare puse la dispoziţia suporterilor dărăbăneni pentru deplasarea la Oneşti

Marti, 20 Iunie, 2017

Primul autocar de 56 de persoane este asigurat de consilierul local Dan Tîrniceru-Ifrim, care a comandat şi 40 de eşarfe (foto jos) pentru suporterii dărăbăneni. Înscrierile se fac la Constantin Chirilă (tel. 0745664926). Fiecare dărăbănean care doreşte să facă deplasarea gratuit la Oneşti trebuie să se înscrie cu o copie după cartea de identitate. „80-100 de persoane m-au anunţat până acum că doresc să meargă cu noi la Oneşti, dar aproximativ 40 au ...  continuare »

Fara comentarii »

UNA CALDĂ, ALTA RECE „Cu cutia milei nu mai putem continua” VEZI cine a spus asta

Luni, 19 Iunie, 2017

Fără doar și poate, sportul dărăbănean, în speță fotbalul, trece prin cea mai fastă perioadă de după Revoluție. Echipa de liga a IV-a este aproape de calificarea în Liga a III-a, iar cea de futsal a jucat pentru a doua oară consecutiv la Turneul final al Campionatului național de tineret U’ 19, performanțe posibile după ce frâiele fotbalului dărăbănean au fost preluate de omul de afaceri Dumitru Dănilă. Cu toate acestea, antrenorii de la futsal nu mai ...  continuare »

Fara comentarii »

LUPTĂM ȘI CĂȘTIGĂM! După 35 de ani… ”Împreună scriem istorie”

Sambata, 27 Mai, 2017

Conducătorii celor două asociații sportive sunt optimiști și și-au fixat același obiectiv: câștigarea campionatului și promovarea în Liga a III-a: ”Nu ar trebui să ne temem decât de noi. Echipa e bună, e pregătită, jucătorii sunt motivați. Eu mă aștept să câștigăm campionatul, depinde și de ziua pe care o prind băieții” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, președintele ACS Sănătatea Darabani, care va dubla primele fotbaliștilor ...  continuare »

Fara comentarii »

SĂNĂTATEA a marcat o căruţă de goluri în partida de futsal cu CEAHLĂUL GALERIE FOTO & VIDEO

Miercuri, 19 Aprilie, 2017

Dărăbănenii au marcat pe bandă rulantă, un gol mai frumos ca altul. Cristian Cimpoeşu cu o „triplă” şi Ionuţ Lupu au stabilit scorul primului mitan. Sebi Gucianu a deschis robinetul de goluri în a doua repriză, şi tot el a stabilit scorul final cu o „dublă”, Cristian Cimpoeşu cu încă două goluri, Cristian Căpraru şi Bogdan Dumitraşcu semnând celelalte goluri. „Puteam da 15, şi tot nu ar fi fost prea multe. Este adevărat că meciul nu a avut miză ...  continuare »

Fara comentarii »

Tineri dărăbăneni convocaţi la naţionala de futsal!

Sambata, 04 Februarie, 2017

„Îl cunosc de mult pe Cojocaru, a fost cu mine şi la Suceava, este un jucător muncitor, foarte conştiincios. Fernando face unele meciuri extraordinare, iar altele în care te trânteşte, dar este un copil, până la urmă” a declarat pentru Darabaneni.ro, Dumitru Dănilă, preşedintele clubului, care mai precizează că îi va conduce la lotul naţional şi pe ceilalţi 3 tineri jucători convocaţi la naţională din Moldova, câte unul din Vicov, Vaslui şi Piatra ...  continuare »

Fara comentarii »

Amical DE LUX al Sănătăţii Darabani la Ceahlăul Piatra Neamţ GALERIE FOTO

Miercuri, 30 Noiembrie, 2016

Sănătatea Darabani nu a mai jucat un meci oficial de exact o lună de zile şi asta s-a văzut în amicalul cu tânăra echipă Ceahlăul Piatra Neamţ, club fondat în 1919, care a renăscut anul acesta din propria cenuşă. „Veteranii” gazdelor  au fost 2 jucători de 20 de ani. Experimentatul tehnician Toader Şteţ a strigat non-stop de pe margine: „Pas, pas!”, iar jucătorii săi au „desenat” frumos şi s-au impus cu 5-3. Arbitrajul a fost „pe invers”. ...  continuare »

Fara comentarii »

Schimbare pe banca tehnică a echipei de futsal „Eu construiesc fotbalişti, nu iau fotbaliştii şi-i aşez într-un dispozitiv”

Marti, 15 Noiembrie, 2016

„Suntem departe de ce se joacă în această ediţie de campionat. Poate reuşim să ne revenim ca şi calitate a jocului. Organizatoric nu putem să câştigăm la masa verde mai mult decât jucăm!” a scris pe pagina sa de socializare preşedintele echipei, Dumitru Dănilă, care a fost impresionat de jocul prestat de vasluieni, decarul lor marcând nu mai puţin de 6 goluri. „Au fost multe chestii care au scârţâit la noi” a mai spus Dănilă, care o obţinut ...  continuare »

Fara comentarii »

SĂNĂTATEA DARABANI joacă prima FINALĂ a campionatului „Nici nu-mi bat capul”

Sambata, 29 Octombrie, 2016

Corneliu Iordache nu s-a antrenat în această săptămână, iar Adrian Stîncă acuza şi el o problemă la inghinali, dar cel mai probabil, dărăbănenii vor alinia la Tudora cel mai bun 11. „E un meci ca oricare altul. Campionatul e lung. Nu văd de ce am pune presiune pe băieţi” a declarat pentru Darabaneni.ro, tehnicianul Victor Găluşcă, care  afirmă că obiectivul echipei sale în acest sezon este clasarea în primele 3 locuri, fără a pronunţa cuvântul ...  continuare »

Fara comentarii »

Victorie a Sănătăţii, care ajunge pe locul I de ziua preşedintelui echipei GALERIE FOTO & VIDEO

Duminica, 09 Octombrie, 2016

Cosmin Ştefănucî a deschis „balul” în minutul 10, în urma unei centrări a lui Alexandru Stancoschi, Ştef înscriind cu capul la colţul scurt. Marian Ungureanu trage la poarta lui Gigi Oleniuc, balonul este deviat, iar Vitalie Troian dublează avantajul gazdelor în minutul 18. Trei minute mai târziu, Florin Eşanu duce partida la scor de neprezentare. În minutul 28, Marian Ungureanu înscrie după ce îşi depăşeşte doi adversari, iar peste câteva minute Florin ...  continuare »

Fara comentarii »

SDROBIŞ a făcut SHOW la Darabani „Gigi Becali, cu Biblia-n mână, face numai păcate” GALERIE FOTO

Marti, 30 August, 2016

„Aţi îmbătrânit degeaba” le-a strigat Sdrobiş fotbaliştilor trecuţi de prima tinereţe, principalul reproş al antrenorului ajuns la 70 de ani fiind faptul că jucătorii nu aleargă. „Trebuie să vă meargă şi cu..’, nu numai mingea” le-a transmis Sdrobiş jucătorilor. „Îi bine că te-ai lăsat de fotbal” s-a adresat tehnicianul unui veteran din selecţionata moldovenilor. Radu Caşuba i-a spus fostului său antrenor că dacă îi mai înjură ...  continuare »

Fara comentarii »

Pagina 1  2   3 
Poza saptamanii

Unii dărăbăneni au lăsat deoparte treburile din gospodărie pentru a asista la victoria favoriţilor împotriva echipei din Târgu Secuiesc. (foto: R.N.)

Sondaj
Credeți că protestele privind starea drumurilor vor avea vreun rezultat?

Slideshow
Stiri nationale si internationale
Clipul saptamanii
Toate drepturile rezervate | Orice reproducere partiala sau integrala a continutului acestui site(fotografii sau texte) se pedepseste conform legilor in vigoare